Giysi (Kıyafet) Tamir, Onarım

Tüm giysileriniz Cleanlüx uzman terzileri tarafından özenle tamir edilir.
Giysi Tamir ve Onarım, Kıyafet Tamir ve Onarım

Tamir ve Onarım

Giysiler bizim yaşam tarzımızı gösteren belki de en önemli unsurlardan biridir. Bu nedenle sevdiğimiz kıyafetleri uzun yıllar giymek isteriz. Beylikdüzü ilçesinde hizmet vermekte olan firmamız tüm terzi ihtiyaçlarınız, tamirat ve onarım gerektiren işleriniz için profesyonel çözümler sunmaktadır.

Elbise Tedilatı

Takım elbise tadilatı, abiye tadilatı, ceket tadilatı gibi işlerde, ölçüler ve müşteri beklentileri oldukça önemlidir. Beklentilerinizi dinleyen terzilerimiz elbiselerinize istediğiniz şekli büyük bir özenlere verecektir. Elbise tadilatında en önemli beklenti, elbisenin yapısının bozulmadan ölçülerinin değiştirilmesidir. Hem kıyafeti genişletmek hem de görünümü bozmamak ustalık gerektirir. Aynı şekilde kıyafet daraltma işleminde de giysinizin şekli bozulmamalıdır. Bazen abiye tadilatı gibi işlerde kıyafetlere ek uygulamalar yapılabilmektedir. Bu tür uygulamaların yapılması için terzinin sanatkar olması gerekir. Çünkü elbise tadilatı için paça boyu kısaltmak yeterli değildir. Giysi tadilatı yapan terzi işinde uzman olmalıdır. Çünkü başarılı bir tadilat için elbiseye hakim olmak gerekir.

Kıyafet Tamiri

Kıyafetler zamanla yıpranabilir. Bazı yerleri yırtılabilir, yanabilir, delinebilir. Cepleri ya da paçaları püsküllenebilir. Bu tür durumlarda kıyafet tamiri yapılması gerekir. Özellikle yırtık kıyafet tamirini yaparken terzinin göz uyumunu bozmayacak şekilde çalışması gerekir. Çünkü yırtıklar görünür noktalarda olduğunda kıyafet doğru tamir edilmezse kötü bir görüntü ortaya çıkabilir.  Yırtık kot tamiri ise ayrı uzmanlık gerektiren bir konudur bazen müşterilerimiz yırtılan kotlarını doğal yırtıkmış gibi tamir edilmesini istemektedir. Bu tür isteklerde yırtığın konumuna ve durumuna göre ustamız en doğru kararı vermektedir.  Düğmesi kayıp kıyafetlerinize uygun düğmeler bulunmakta düğme takımı bulunamazsa yeni düğme takımları ile kıyafetinize çok şık bir hava katılmaktadır.

Giysi Tadilatı

Giysi Tadilatı, paça boyu kısaltma, paça boyu uzatma, bel daraltma, bel açma,  yama yapma, kıyafete yeni özellikler ekleme gibi kalemlerden oluşmaktadır. Giysi tadilatı yamadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli husus ölçülerin doğru alınması, alınan ölçülerin not edilmesi ve müşterilerin beklentilerin tam olarak anlaşılmasıdır. Bazen müşteriler giysi tadilatı yaptırdıklarını ama hiç beğenmediklerini söyleyip aynı tadilatı tekrar yaptırmaktadırlar. Bunun nedeni terzi ile müşteri arasındaki iletişim kopukluğudur. Bunu engellemek için müşteri ne istediğini tam olarak anlatmalı, usta da sanatını göstermelidir. Mesela pantolon daraltma işleminde bel kısmı açılır ve oradaki pay azaltılır. Ancak  fazla daraltılırsa pantolonun arka kısmı düzensiz görünür. Buna yol açmamak için usta ölçülere dikkat etmeli vücut yapısını da göz önüne almalıdır.

Pantolon Tadilatı

Pantolon tadilatında verilen servisler şöyledir. Pantolon daraltma, pantolon uzatma, paça boyu kısaltma, pantolon fermuarı tamiri, yırtık pantolon tamiri ve müşterilerin pantolon tadilatı ile ilgili tüm istekleri… Pantolon tadilatı yapmandan önce hem boy ölçüsü hem de bel çevresi alınmalıdır. Eğer müşterinin ölçülerini sevdiği bir pantolonu varsa örnek olarak o pantolonun ölçüleri kullanılabilir. Pantolon paçası yaptırmak isteyen müşterilerin pantolon paçasının duble paça mı yoksa normal paça mı olacağına karar vermeleri gerekmektedir.

Ceket Tadilatı

Ceket tadilatında ince işçilik gerekmektedir. Çünkü ceket ve deri ceket tadilatında astar, vatkalar, telalar gibi birçok unsur bulunur. Ceketler doğru tamir edildiğinde ilk günkü ışıltısını kazanırlar. Üstelik düğmeleri de yenilenirse müşteri yeni bir ceket giydiği hissine kapılacaktır. Elbise tamiri, etek tadilatı ve tüm kıyafetlerinizin tadilat ve tamirat işleri için Beylikdüzü tadilat merkezimiz Cleanlux ile iletişime geçebilirsiniz.

 


Copyright © 2016 CleanLux tüm hakları saklıdır.
CleanLux Beylikdüzü kuru temizleme ve ıslak temizleme firmasıdır.
Created by Crea Cosmic